Blog Hayata dayir özel günler Hikyeler,siirler güzel sözler

​Bu Sayfamizda: Blog Hayata dayir hikayeler özel günler degerli sairlerin beyaz sayfalara döktügü yasanmis hikayeler,siirler;bayram mesajlari,dini kisa hikayeler,dini bayramlar,bayram mesajlari,güzel yazilar,saglik yasam, özel günler, islam, kandiller, tatli tarifleri yer almaktadir.Bununla birlikte özel günlere ayit cuma günü,kandil geceleri,Anlamli sözler,güzel sözler,Saglik,Bayramlar,islam la ilgili konulara yer verilmistir. Güzel vakit gecirip arkadaslarinizla,sevdiklerinizle paylasmaniz dilegiyle..Hayat sözleri veya hayat ile ilgili sözler yaşamın mutluluk, neşe, dram veya bunun gibi pek çok yanını ifade edilmesine benzemektedir. Pek çok sosyal mecrada kullanılabilecek hayat ile ilgili sözler bulunmaktadır. Peki, hayat ile ilgili özlü sözler ve yaşama dair güzel anlamlı kısa sözler nelerdir? Sizlere yaşamla ilgili sözler ve hayata dair sözler ile yazıları sizler için derledik.

Kaderimsin Hayata Dayir Blog

Hayata dair müthiş anlamlı sözler hayat ile ilgili pek çok uzun cümle kurmaktan sizleri kurtaracaktır. Bunun yanı sıra neler hissettiklerinizi de başkaları tarafından kolaylıkla fark edilmesine imkan verecektir.Hayata dair güzel sözler kişilerin sevdiklerine gönderme yapmak istedikleri zaman yaşamın bir nebze daha iyi anlayabilmek için yararlı olmaktadır. Hayat çok yönlüdür. Fakat yaşam sözleri kişilerin kendilerini ifade etmeleri açısından bir görev görmektedir. Ayrıca hayat sözleri kısa anlamlı olsalar bile kişilerin tüm hislerine tercüman olmalarında büyük yardımcı olmaktadır.Hayata dair müthiş anlamlı sözler insanların pek çok hayatında kendilerini ifade edebilmeleri için büyük yarar sağlar. Bu nedenle anlamlı kısa sözler hayatla ilgili ifade edemediklerimizi açıklamada yardımcı olmaktadır.

Blog

Güne göre filtre: bayram mesajlaridini bayramlardini kisa hikayelerdini mesajlargüzel yazilarhikayelerislamkandillersaglik yasamtatli tarifleriözel günler

Bizi Bos Çevirmez

Bizi Bos Çevirmez Muhammed bin Câfer isimli bir genç anlattı:

Geçim sıkıntısı içindeydik. Bir gün babam;

“Oğlum gel İmâm-ı Askerî hazretlerine gidelim. Onun çok cömert olduğunu söylüyorlar. Bizi de boş çevirmez. Bir ihsânda bulunabilir.” dedi. 

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Bizi Hatirlayin

Bizi Hatirlayin Rumelili yüzbaşı İbrâhim Ağa adında bir kimse Bolu’da bir müddet vazîfe yaptı. Memleketine döneceği zaman Mustafa Sâfî Efendiyle vedâlaşmak için ziyâretine gitti. Vedâlaşıp giderken yüzbaşı İbrâhim Efendiye; 

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Biri iki Etmek

Biri iki Etmek Allah dostlarından… Talebesi anlatıyor.

Bir sabah hazır olduğumuz yere teşrif edip, hatır sorarken, halimi arzedip:

- Efendim, benim şu kadar lira borcum var idi. Günü geldi  sıkılıyorum.

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Söz Dinleyen Kazanır

Söz Dinleyen Kazanır Bir kâfilede bulunan insanlar, Ebü’l-Hasan Harkânî hazretlerinin huzûruna gelip;

- Yollar korkuludur. Bize bir duâ öğretiniz.” diye istirhâm edince;

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Azrail Araya Girdi

Azrail Araya Girdi canını almaya geldiğinde Hz.İbrahim, canını kolay teslim etmez. Azrail’e:

- Yürü git, Sultana arzet, halilinden can istemesin artık, der.

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Allah Mazlumları Zorbalardan Korur

Allah Mazlumları Zorbalardan Korur İbrahim Aleyhisselam’ın bir kıssası vardı. Bir zaman İbrahim Aleyhisselam, eşi Sare validemizle birlikte Mısır’a gider. O devirde Mısır’da Firavunlar hüküm sürmektedir. Firavun zulümde en zirveye çıkmıştır.

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Allah’tan Utanandan Her sey Utanır

Allah’tan Utanandan Her sey Utanır  Ma’rûf-ı Kerhi Hazretlerinin bir dayısı şehrin vâlisi idi. Vâli, bir gün şehrin kenar mahallelerini dolaşıyordu. Ma’rûf’u bir kenarda oturmuş ekmek yerken gördü. Önünde de bir köpek vardı. Bir lokma kendi yiyor, bir lokma da köpeğin ağzına veriyordu.

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Alabilirsen Al

Alabilirsen Al Hacı Bayram-ı Velî’nin doğduğu Zülfadl (Sol-Fasol) köyünden bir genç askere çağrılmıştı. Yetim olan bu temiz genç, babasından kalma birkaç altınını, annesinden kalan hâtıra bilezik ve küpleri emânet edecek bir kimse bulamadı.

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Ahde Vefa

Ahde Vefa Hz.Ömer arkadaşlarıyla sohbet ederken, huzura üç genç girerler, derlerki

-Ey halife bu aramızdaki arkadaş bizim babamızı öldürdü ne gerekiyorsa lütfen yerine getirin.

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

Yoksul ve Zengin

Yoksul ve Zengin Resül-i Ekrem (s.a.a) her zamanki gibi meclisinde oturmuş ve dostları da etrafında halka şeklinde, onu bir yüzük taşı gibi ortaya almışlardı. Bu arada eski elbiseli fakir bir müslüman kapıdan içeriye girdi.

Devamini oku…

Dini kisa hikayeler Yermük’te Bir Komutan

İslam dinini ve diğer dinleri doğru bir şekilde öğrenmek isteyen kişiler için oldukça etkileyici eserleri barındırır. Tarihsel süreçte, ünlü İslam alimlerinin başından geçen olaylar, öğretiler bu eserler içinde en uygun bir dil ile okuyucu ile buluşmaktadır. Dini Hikayeler okumak ve tam anlamı ile bu hikayelerden ders almak için doğru adrestesiniz.

Devamini oku…

Etiketler: dini kisa hikayeler

8 Mart Dünya Kadinlar Günü mesajlari

8 Mart Dünya Kadinlar Günü mesajlari Ülkemizde ilk kez 1921 tarihinde kutlanan bu önemli günün anlam ve önemine hitaben Kadinlar Günü mesajları ve sözleri sorgulanıyor. Sevdiklerinizin 8 Mart Dünya Kadinlar Günü’nü kutlamak için en güzel, anlamlı mesajları sözleri bir araya getirdik. İşte 8 Mart Dünya Kadinlar Günü mesajları ve sözleri 2023...

Devamini oku…

Etiketler: özel günler

Resimli Yazili Berat kandili Mesajlari

Resimli Yazili Berat kandili Mesajlari Berat Kandili 6 Mart tarihinde idrak edilecek. Sevdiklerine Hayırlı Kandiller dilemek isteyenler ise "En güzel, kısa, uzun, dualı, ayetli, hadisli, resimli 2023 Berat Kandili mesajları ve sözleri" arayışına çıktı. Bugünü ibadetle geçirmenin yanı sıra kişiler çeşitli mecralardan paylaşacakları Kandil mesajı ile sevdikleriyle günün anlam ve önemini paylaşmak istiyor. Bilindiği üzere bugünün faziletleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Günün anlam ve önemini yansıtan görsel ve metinleri sizler için derledik. İşte En güzel, kısa, uzun, dualı, ayetli, hadisli, resimli 2023 Berat Kandili mesajları ve Kandil mesajı sözleri...

Devamini oku…

Etiketler: kandiller

Mirac Kandili özel, resimli, duali mesajlari ve "Hayırlı Kandiller" sözlü paylasımları

Mirac Kandili özel, resimli, duali mesajlari ve "Hayırlı Kandiller" sözlü paylasımları ve resimleri her yil olduğu gibi bu yıl da sevdiklerini tebrik etmek ve yaşadığı kandil coşkusunu paylaşmak isteyenler tarafından sosyal platformlar üzerinden paylaşılıyor. 2023 Ramazan ayı öncesi ve üç ayların ikinci kandili olan Mirac Kandili'ne özel resimli, dualı ve kısa Mirac kandili mesajları galerisini her yıl olduğu gibi bu yıl da haberimizde derledik. İşte Miraç Kandili özel resimli, dualı tebrik mesajları ve sözleri.

Devamini oku…

Etiketler: kandiller

Türk Kremali Revani Hazirlanisi

Türk Kremali Revani hazirlanisi Bugün size kremalı irmikli kekin nasıl hazırlanacağını göstereceğim.Hazırlaması çok kolay ve lezzetlidir. İşte kremalı Türk irmik keki için malzemeler ve hazırlanışı.

Devamini oku…

Etiketler: tatli tarifleri
zpqCMeb@6oxMpfGUyU_BL