Güllen Yüzler Gülen Yüzler
Güllen Yüzler

Gülen Yüzler insanin güzelligi deyil gülüsü önemlidir

Kendimiz dışındaki herhangi bir insanla iletişim kurmak, yani sosyal temaslarda bulunmak için karşıdaki bireye hissettiklerimizi ifade edebilmek ve onun hissettiklerini anlayabilmek gibi bazı duygusal yeteneklere ihtiyacımız vardır. Bu karşılıklı duygusal aktarım üretilen sesler, kelimeler, yüz ifadeleri ya da beden dili yoluyla gerçekleşir. 

Bahsedilen aktarım yolları arasında güvenilirlik açısından bazı niteliksel ve niceliksel farklar vardır. Bir birey duygularını çevreye yansıtmak istemediği zaman konuşmasını ve bedensel hareketlerini kolaylıkla kontrol edebilir çünkü bu iki araç bilinç yoluyla kullanılır ve günlük hayatta bunun pratiğini sürekli yaparız. Dolayısıyla bu araçlar yoluyla bize yansıtılan verileri yorumlarken yeterince güvenilir sonuçlar alamayız. Fakat konu yüz olunca işler biraz daha netleşmektedir çünkü yüzdeki kaslar bir duygu hissedildiği anda istemsiz olarak harekete geçer ve kontrol edilmeleri çok daha zordur. Hatta ustalıkla kontrol edilseler bile hissedilen duyguya dair bazı ipuçları bırakırlar.

Gülen Yüzler insanin güzelligi deyil gülüsü önemlidir. İnsanların mutluluğu, en çok da güldüğü zaman anlaşılır. Bir kişinin yüzünde gülümsemeye neden olmak, tarifi imkânsız mutluluk kaynağıdır. Gülümsemek ile ilgili sözler söyleyen birçok şair vardır. Hepsinin de ortak verdiği mesaj, gülmenin nedenli muhteşem bir duygu olduğudur. Sizde gülmekle alakalı sözleri öğrenebilir, yeri geldiğinde bu sözleri dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Gülümseme sözleri hakkında detayları sizler için derledik.

Gülen Yüzler insanin güzelligi deyil gülüsü önemlidir

Güzellik bir kudrettir, tebessüm ise onun kılıcıdır.

Öyle güzel gülmelisin ki, insanlar seni ağlatmaya utanmalı.

Bol bol gülümse, hem maliyeti sıfırdır hem de bedeline paha biçilmez.

Sevmek için yaratılmış kalpler bomboş niye? Gülmek için yaratılmış gözlerde yaşlar niye?

Gülen YüzlerGülüsünü Sevmek Diye Birsey Var iste O Cok Tehlikeli.

Gülen Yüzler

Gülmeyen etkisi olmayan bir ilaettir.

Gülen Yüzler

Birin e bir lütufta bulunurken yanina bir Gülmeksözleride tebessüm ilave edin.

Gülen Yüzler

Insan gülebildigi kadar insandir.

Gülen Yüzler

Aglamamak icin herseye gülerim.

Gülen Yüzler

Milyonlarca gülüs arasinda seninki favorim.

Gülen Yüzler

Asik olmam derken fülüsün rezil etti beni.

Gülen Yüzler

Her aglamanin bir gülmesi vardir.

Gülen Yüzler

Bir gülüsü var ve bu sizi hic ilgilendirmez.

Gülen Yüzler

Diyorum ki dünya senin gülüsün kadar temiz.

Gülen Yüzler

​Gülmek bir mükafattir,aglayan gözlerin gördügü.

Gülen Yüzler

Tebessüm her kapiyi acan sihirli bir anahtardir.

Gülen Yüzler

Unutup gülmek,hatirlayip üzülmekten cok daha iyidir.

Gülen Yüzler

Gülme iki insanin arasindaki en kisa mesafedir.

Duyguların Yüzde İfade Edilişi

Duygular yüzümüzde ifade edilirken birbirinden anatomik olarak neredeyse bağımsız 3 bölge kullanılır: kaş-alın bölgesi, göz kapakları ve yüzün alt kısmı (yanaklar, burun, ağız, dudaklar ve çene). Bir duygu hissedildiğinde bu bölgeler ikili ve üçlü kombinasyonlar halinde ya da tek başlarına kullanılabilirler. 

Yüzün tamamında ortaya çıkan ve 1-2 saniyeden uzun süren yüz ifadelerini çoğu birey doğru şekilde yorumlayabilir; fakat yüzdeki bazı bölgelerde gösterilen ya da hızlı kaybolan ifadeler yanıltıcı olabilir. Ekman’a göre yüzün bir kısmı nötrse ve belirli kısımları kullanılıyorsa duygu hafifçe hissediliyor, kontrol edilmeye çalışılıyor ya da sahte bir duygu gösterilmek isteniyordur. Bu ifadelere kısmi ifadeler denir.