Skip to main content
 • Kurban Bayrami Kutlamalari

Kurban Bayrami Kutlamalari 7’den 70’e mutluluktur

Kurban Bayrami Kutlamalari 7’den 70’ye mutluluktur bayram. Bayramlık sevincidir… Başucunda kırmızı rugan ayakkabıyla uykuya dalmaktır. Anne, baba, anneanne, babaanne, dede, teyze, amca, hala ve dayının elini öpmektir. Geniş aileyle büyük yemek sofralarında, yemekler, tatlılar ve tatlı bir sohbet içinde geçirilen en güzel zamanlardır. İşte yanlarında olamadığınız sevdiklerinize gönderebileceğiniz sevgi dolu Kurban Bayramı mesajlar..

Kurban Bayramı, aynı zamanda İslam âleminin her yıl Mekke'de hac farizasını ifa ettikleri vakittir. Kurban Allah'a teşekkür etmek, şükretmek ve varlığına inanışı göstermek amacıyla yapılan bir ibadettir. Kurban Bayramı ise bu ibadetin her yıl belirli günlerde gerçekleştirilmesidir.

Kurban Bayrami Kutlamalari

Kurban kesmenin önemi nedir?

Kurban, Kur’an-ı Kerim, Sünnet ve icmâ ile sabit bir ibadettir. Kurbanın meşru bir ibadet olduğuna dair Kur’an-ı Kerim’de deliller mevcuttur. Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’in yerine bir kurbanın, Allah tarafından kendilerine fidye (kurban) olarak verildiği açıkça bildirilmektedir (Sâffât, 37/107).

Kurbanın meşruiyetine işaret eden başka âyetler de vardır: “Kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belirli günlerde Allah’ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin.” (Hac, 22/28), “Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık.” (Hac, 22/34), “Kurbanlık büyükbaş hayvanları da sizin için Allah’ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken kurban edeceğinizde üzerlerine Allah’ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik. Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan ancak, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir.” (Hac, 22/36-37)

Bu âyetlerde zikredilen hayvan kesiminin, et ihtiyacı temini için olmadığı, bunların ibadet amaçlı birer uygulama oldukları gayet açıktır. Et ve kanların Allah’a ulaşamayacağının, asıl olanın ihlâs ve takva olduğunun bizzat âyetin metninde yer alması bunu açıkça ortaya koymaktadır.

Hz. Peygamber (s.a.s.) de, kurbanı bir ibadet olarak kabul etmiş ve bizzat kendisi de kurban kesmiştir. Hz. Peygamberin (s.a.s.), meşru kılınmasından itibaren vefat edinceye kadar her yıl kurban kestiği bilinmektedir (Tirmizî, Edâhî, 11; bkz. Buhârî, Hac, 117, 119; Müslim, Edâhî, 17).

Sahih hadis kaynaklarında yer alan rivayetlerde, Hz. Peygamber (s.a.s.), kurban bayramında Allah katında en sevimli ibadetin kurban kesmek olduğunu, kurbanın kesilir kesilmez Allah katında makbul olacağını ve kurban edilen hayvanın boynuzu, tırnağı da dâhil olmak üzere her şeyinin kişinin hayır hanesine yazılacağını ifade edip; bu ibadetin Allah rızası için yapılmasını tavsiye etmiştir (Tirmizî, Edâhî, 1; İbn Mâce, Edâhî, 3).


Ayrıca hicretin ikinci yılından itibaren bugüne kadar müslümanların kurban kesmeleri, bu konuda görüş birliği olduğunu da göstermektedir (İbn Kudâme, el-Muğnî, XIII, 360).

Güzel Bir Bayram Gecirmeniz Dilegiyle

Kurban Bayrami Kutlamalari

Güzel Bir Bayram Gecirmeniz Dilegiyle

  ⏩ Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, küslerin barıştığı, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Kurban Bayramınız mübarek olsun! 

  ⏩ Bu güzel ayın mübarek bayramı bizlere mutluluk getirsin. Sevinç ve huzur dolu bir Kurban Bayramı dilerim


  ⏩ Bayram dostluğu, sevgiyi ve geleceği paylaşmaktır. Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı paylaşmaktır. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz bir Kurban Bayramı dilerim.

  ⏩ Kurban Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle...

  ⏩ Küslerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.

  ⏩ Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin. Bayramınız Kutlu olsun...

  ⏩ Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj mesafeleri kapatır, gönülleri birleştirir. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Kurban Bayramınız bereketli olsun! 

  ⏩ Heyecan ve özlemle beklenen Kurban Bayramı geldi, hoşgeldi. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle...

  ⏩ Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği; mutluluk içinde , sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle…

  ⏩ Bu bayramda tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun. Her daim birlik ve beraberlik içinde, huzur ve sevgi dolu bayramlar geçirmek ümidiyle. 

  ⏩ Bugün fedakarlık yapma ve Allah'a olan sevgiyi ifade etme günüdür. Allah sizi her zaman en iyisiyle karşılaştırsın. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

  ⏩ Kim Rabbine kavuşmak istiyorsa, büyük amel yapsın ve Rabbinin sevgisinden sual etmesin. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

  ⏩ Allah'ın ve peygamberinin öğretileri hayatınız boyunca size yoldaş olsun. Bu Kurban Bayramı size ve ailenize barış, huzur ve mutluluk getirsin!

  ⏩ Kurban Bayramınız kutlu olsun. Sevdiklerinizle birlikte güzel bir gün geçirmeniz ve yüzünüzde gülümseme olması dileğiyle…

  ⏩ Allah, her zaman arzuladığınız hayallere ulaşmanız için size rehberlik edecektir. Ona güvenin… Kurban Bayramınız kutlu olsun.

  ⏩ Kurban Bayramınız mübarek olsun! Allah'tan adaklarınızı kabul etmesini ve isteklerinize cevap vermesini niyaz ediyorum.

  ⏩ Allah'tan şimdi ve ahirette size mutluluk ve huzur vermesini diliyorum. Kurban Bayramınız kutlu olsun!

  ⏩ Size ve ailenize huzurlu ve müreffeh bir yaşam için Allah'tan dua ediyorum. Allah'ın selamı her zaman üzerinizde olsun. Kurban Bayramınız kutlu mübarek olsun.

  ⏩ Kurban Bayramı'nda ve her zaman, Allah (cc) size bol neşe, helal zenginlik ve mükemmel neşe dolu bir hayat getirecek olan Bereketi nasip etsin. Herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun!

  ⏩ Bu bayramın size neşe, bolluk ve Rahmet getirmesini canı gönülden temenni ediyorum. Kurban Bayramınız kutlu olsun!

  ⏩ Kurban Bayramınız kutlu olsun! Allah kurbanlarınızı kabul etsin ve size rahmetini versin.

  ⏩ Cenab-ı Hak Rahmetini sana ve ailene ihsan eylesin. Kurban Bayramın mübarek olsun!

  ⏩ Hepinizin Kurban Bayramı kutlu olsun! Size mutluluk ve huzur diliyorum… Allah daima sizinle olsun.

  ⏩ Kurban Bayramı'nda, mutluluk ve huzur hayatınızı kuşatsın. Yüzünüzden gülümseme, kalbinizden dua eksik olmasın… Kurban Bayramınızı kutlu olsun.

  ⏩ Size ve sevdiklerinize, iyi bayramlar! Allah'tan adaklarınızı kabul etmesini ve size merhamet etmesini niyaz ediyorum.

  ⏩ Cennetin sonsuz sükûnetinin ölçülemez nimetlerini bu Kurban Bayramı’nda yaşamanız dileğiyle. Mutlu bayramlar!

  ⏩ Her şeye gücü yeten Allah, tüm kurbanlarınızı kabul etsin ve size mutlu bir yaşam versin. Kurban Bayramın kutlu olsun.

  ⏩ Allah'ın ve Peygamberinin iradesi, hayatınız boyunca size yol göstersin. Size ve ailenize mutlu, sakin ve huzurlu bir Kurban Bayramı diliyorum.

  ⏩ Çabalarınız ve dualarınız değerlidir… Her zaman dikkate alınır. Bu Kurban Bayramı'nda Allah'ın muhteşem nimetlerine tüm gücünüzle sarılın. Mutlu bayramlar dilerim.

  ⏩ Allah'a olan imanınız ve sevginizin bir sonucu olarak bugün ve her zaman size huzur, neşe ve başarı versin. Kurban Bayramınız mübarek olsun!

  ⏩ Allah'a inanan insan, Allah'a bağlıdır ve Kurban Bayramı'nı kutlamak onu oldukça mutlu eder. Kurban Bayramı size ve ailenize mutluluk getirsin.

  ⏩ Müslüman, Allah'a elinden gelenin en iyisini sunduğunda en büyük sevinci yaşar. Kurban Bayramının bu mutluluğunu asla unutmayın! Mutlu bayramlar.

  ⏩ Mübarek Kurban Bayramı, Allah'ın büyüklüğünü takdir etmek ve sevinmek için ihtiyacınız olan her şey her zaman size sunsun. Mutlu bayramlar!

  ⏩ Kurban, paylaşmak ve paylaştıkça çoğalmaktır. Bu kutsal vesileyle size ve ailenize en iyisini diliyorum. Bayramınız mübarek olsun.

  ⏩ Kurban Bayramının hayatının her alanında hayırlara vesile olmasını dilerim. Allah'ın rahmeti şu anda ve her zaman sizin ve ailenizin üzerine olsun. Mutlu bayramlar!

  ⏩ Bu mübarek günde size ve ailenize neşe dolsun; Bayramın kutlu olsun!

  ⏩ Kapınızı açık tutun çünkü Allah'ın nimetleri size çok çabuk ve siz farkına bile varmadan ulaşacaktır. Kurban Bayramınız mübarek olsun!

  ⏩ Sizin ve sevdiklerinizin Kurban Bayramı kutlu olsun! Hepiniz bayrama özel ikramların tadını çıkarırken, eviniz de sıcacık gülümsemeler, kahkahalar ve sevgilerle dolsun.

  ⏩ Ailemin her bir ferdinin bayramı mübarek olsun. Allah size Rahmetini, Bereketini versin ve O'na sarsılmaz bağlılığınız ve özverili fedakarlığınız için sizi mükafatlandırsın!

  ⏩ Bu bayramda, hayatınızın her saniyesi sonsuz neşe ve huzurla dolsun. Kurban Bayramınızı kutlarım!

  ⏩ Bu mübarek günde, bayram sevinci yüreğine dolsun, gönül rahatlığın sınır tanımasın. Kurban Bayramın mübarek olsun kardeşim!

  ⏩ Yaptığınız her fedakarlık daha merhametli, şefkatli ve özverili olmamız için bizi aydınlatsın! Kurban Bayramınız mübarek olsun.

  ⏩ Yüce Allah’ın lütfunu kutlayın ve O'na şükranınızı gösterin! Mutlu bayramlar dilerim.

  ⏩ Herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun! İslam'ın öğretileri bizi mutluluk yoluna götürsün…

  ⏩ Bu bayramda içinizdeki Müslüman kardeşliği kucaklayın ve Allah'tan hayır dileyin. Mutlu bayramlar.

  ⏩ Kurban Bayramınız Kutlu Olsun! Tüm kurbanlarınızın ve tüm dualarınızın kabul olmasını dilerim.

  ⏩ Yüce Allah’ın kefaretlerinizi onurlandırması ve dualarınızı duyması için dua ediyorum. Herkese mutlu bayramlar.

  ⏩ Bu mübarek gün ruhlarımızı arındırsın ve bizi Allah'ın yoluna yöneltsin. Herkese mutlu bayramlar!

  ⏩ Bu mübarek Kurban Bayramı arifesinde Allah'tan rahmet diliyorum. Herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun!

  ⏩ Kurban Bayramı'nın mutluluğunun bin kat arttığını bir gündür. Bu mutluluk sizi hiç terk etmesin. Mutlu bayramlar dilerim.

  ⏩ Günleriniz renklensin, bayram sevinci evinizin her köşesine dolsun. Hepinizin Kurban Bayramı kutlu olsun!

  ⏩ Sofranızdaki yiyeceklerin tadını çıkarın ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan Allah'a şükredin. Mutlu bayramlar!

  ⏩ Gökyüzündeki hilal kadar güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle… Kurban Bayramınız kutlu olsun!

  ⏩ Allah’ın her zaman dualarınızı duyacağından ve cevaplayacağından emin olun. Ailenizin Kurban Bayramı kutlu olsun.

  ⏩ Allah bu Kurban Bayramı'nda size sayısız sevinç ve hatırı sayılır başarılar nasip etsin. Mutlu bayramlar!

  ⏩ Her şeyinizi Allah'a verdiğinizde, O'nun size verdiği tüm güzel nimetleri sunacağından emin olun… Mutlu bayramlar!

  ⏩ Kurban Bayramı'nın ana dersi, insanları bencilliklerinden kurtarmaktır. Kurban Bayramı dersleri bugün ve her zaman hayatınızı doldursun… Mutlu bayramlar!

  ⏩ Kurban Bayramı fedakarlıklarınızı onurlandırırken ve şefkatli olmayı öğretir. Nice güzel bayramlar bizimle olsun, bayramınız mübarek olsun!

  ⏩ Allah çektiğiniz sıkıntılardan ve iyi niyetinizden haberdardır. İyi niyetle yola çıktığınızda elbet güzelliğe kavuşturur. Bu Kurban Bayramı’nda güzelliğe kavuşmanız dileğiyle iyi bayramlar!

  ⏩ Peygamber, "Kim namazdan önce kurban keserse kendisi için kesmiş olur, kim de namazdan sonra keserse vaktinde kesmiş ve Müslümanların sünnetine uymuştur" buyurmuştur. Paylaştıkça artan bir kurban dilerim. İyi bayramlar!