Skip to main content

Yüreginizi yormayin. Siir sanata benzer

Yüreginizi yormayin. Siir sanata benzer, farklı insanlar tarafından farklı olarak algılanabilen bir özelliği vardır. Okuyucunun içindeki gizli duyguları ortaya çıkarır ve bu duyguları görmeleri için onlara bir resim çizer.

Şiirin, tıpkı şairler gibi toplumda önemli bir rolü ve işlevi vardır. Şiirin ana amacı ve görevi, insanları “daha derin” gerçekler hakkında aydınlatmaktır.

Şiir, bize ilham verip teşvik ederken aynı zamanda insanların cehaletten ve kötülüklerden kurtulması için önemli bir kaynaktır.

Şiir aslında bir köprüdür. Daha iyi insanlar olma ve dünyadaki değişime ayak uydurma yolunda bize ışık tutar. Birbirimizi parçalara ayırmak yerine bir araya getirmekle ilgili bir dünya yaratır. Düşündüğümüz kadar farklı olmadığımızı anlamamıza yardımcı olur. Ve tüm farklılıklarımıza rağmen, üzüntümüzde, acılarımızda, sevinç ve mutluluğumuzda yalnız olmadığımızı gösterir.

Şiir tam anlamıyla hayatımızın bir parçasıdır. Hatta bazı şiirler vardır ki, şair için ‘Benimle aynı şeyleri mi yaşadı acaba?’ diye sizi düşündürür. Aşağıda sizin için derlediğimiz kısa şiirler için de bu cümleyi kurabilir ve mısraların içinde kaybolabilirsiniz.

Yüreginizi Yormayin

Konusmanizi anlamayanlar icin sözünüzü, Sevginizi anlamayanlar icinyüreginizi yormayin.


Bir insan bir kere gözünde kücüldüyse, Artik onun büyük hesaplar yapilmaz.


Anlamayanlar icin dilinizi, vefasizlar icin yüreginizi yormayin.


Beni yormayın halım kalmadı

Beni yormayın halım kalmadı

Anlattım içimi duyan olmadı

Birazcık tebessüm beni bulmadı

Sessizce çekip gitti desinler

Gitti desinler


Zararım kendime hiç üzülmeyin

Ayağım takıldı sakın gülmeyin

Sizin de başınıza gelmez sanmayın

Sessizce çekip gitti desinler