Skip to main content
  • Özlem Özlemle ilgili Duyarli Romantik Sözler

Özlem sözleri Kisa uzun romantik özlem ile ilgili sözler

Özlem sözleri Kisa uzun romantik özlem ile ilgili sözler

Özlemeye dair ne biliyoruz?

Sevileni özlemek, Hasret kalmak dün seninle, bugün seninle, yarın seninle olacağını bildiğin halde, sevdiğini canının içinde hissetmeyi istemektir.

Bana göre özlemek, kalbini sevdiğin, kalbin üzerine koyup da kurduğun düşlerin gerçeğe dönüşmesi için dua etmektir.

Bildik bilmedik kime sorsak "özlemek nedir?" diye herkesin kendine göre bir özlemi anlatma şekli vardır. Peki insan sevgiliyi nasıl özler? Siz "sevgilinizi nasıl özlersiniz?" diye sorulsa ne cevap verirsiniz? Şimdi size biraz olsun sevdiği insanı özlemenin ne demek olduğundan bahsetmek istiyorum.

Nedir özlemek?

Sevileni özlemek

Hasretin özüdür özlemek

Seven kişi için, sevdiğinin ne kadar güzel olduğu değil, seven kalbinin onu nereye koyduğu ve ne kadar özlediğidir önemli olan. Özlemek hislerin özgürlüğüdür. Hayal edebilmektir, sevdiğin elleri belinde nefesi ensende, hele birde kokusunu içine çeke çeke öptüysen işte o zaman burnunun direği sızlar özlerken.

Zaman geçmezdi inan sana kavuşmanın umudu olmasaydı, can dayanmazdı inan eğer hasret dolu mektuplar olmasaydı, her gece dua ettim tanrıya duysun diye, sana verdiğim sözü tutmaya ömrüm yetsin diye, ölüm gelip almadan önce sana dönmek boynumun borcu, boşuna çekilmedi bunca acı, dayan ne olur biraz daha dayan, bu yalnız gecen akşamları sana unutturmak boynumun borcu.


➡️Bir karanlık geliyor yokluğunun ardından. Ne zaman güneş batsa bu son gecem diyorum. Vazgeç yalan dünyanın köhne saltanatından. Yetişir bunca keder bunca elem diyorum. Bu ne bitmez ayrılık, bu ne bitmez özlem diyorum.

➡️Sıkıntı çekecek kadar gücüm, acı çekecek kadar sabrım kalmasa da seni sevecek kadar kalbim her zaman vardır... Hani dağlarda dört mevsim erimeyen kar olur ya; yokluğunda yüreğimden eksilmeyensin sevdiğim...


➡️Ne Sevmişim Seni Damarlarımda gezer Sevgin Ne Özlemişim Seni Gözyaşlarımda Adın Yazar Sevdiğim.

Özledim Kisa Sözler

➡️Sus be yüreğim! Ben de biliyorum özlediğimi. Sus da bilmesin özlendiğini. – Özdemir Asaf


➡️Özledim seni… Ayrılık yüreğimi uyuşturuyor karıncalandırıyor nicedir. Beynimi uyuşturuyor özlemin… Çok sık birlikte olmasak bile benimle olduğunu bilmenin bunca zamandır içimi ısıttığını yeni yeni anlıyorum yokluğun, hatırladıkça yüreğime saplanan bir sizi olmaktan çıkıp mütemadiyen bir boşluğa sabahları seni okşayarak başlamaları akşamları her işi bir kenara koyup seninle baş başa konuşmaları özlüyorum.

Özelm Özleme Dayir en güzel Kisa Uzun Sözler

➡️Rüyanızda gördüğünüz insanlar, gerçek hayatta sizi özleyen insanlardır. Kolpa


➡️Özlemle özlenmektesin, sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin. Özlenenlerin içinde en özelsin.


Özlem le ilgili uzun Sözler

➡️Bir anımsın okuyup da bitiremediğim, bir özlemsin, yalvarıp da hükmedemediğim, bir sen sensin merhaba deyip de elveda diyemediğim, bir tek bildiğim var sensiz ben hiçim.

Özlem ilgili Duyarli Sözler

➡️Özlem sözleri, sevdiğinden, yârinden, ailesinden ve vatanından uzakta kalmış, içinde hasret ateşi yananlar tarafından sıklıkla aranılıyor. Duyguların belki de en ağırı, insanın ciğerini sızlatan, gözünden yaşlar akıtan özlemle ilgili kısa uzun ve anlamlı sözleri bir araya getirdik…


Özlem, kimi zaman bir kişiye, kimi zaman anılara, kimi zaman da yaşanmış duygulara karşı hissedilse de ne olursa olsun, insanın tüm hücrelerini sarıyor. İşte, üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin özlemekten vazgeçmeyenler için kısa, uzun ve anlamlı özlem ile ilgili sözler…

KISA, UZUN VE ANLAMLI ÖZLEM İLE İLGİLİ SÖZLER


➡️Al aklım gibi hissimi… Al çünkü çok özlüyorum.


➡️Özledim gel dese hiç düşünmez giderim dersin. Ama gerçekler acıdır. Ne ol gel diyebilir ne de siz gidebilirsiniz.


➡️Beni merak ettiysen eğer, hala şekersizdir çayın… Ve hala seyrektir gece…


➡️Sarılmak istiyorsun ama dokunamıyorsun bile…


➡️Unuturuz canımın içi… Ayrılıkları, alışılanları, özlenenleri… Bir gün unuturuz. Unutulanları dahi.

Özlem nedir

➡️İnsan uykusundan özleyerek uyanır mı ya… Uyanıyor işte…Bir şarkıyı başa sarıp tekrar tekrar dinliyorsan, başa sardığı şey şarkı değil özlemindir.


➡️Giden gitmiş be dostum… Hüznü ayaklandırmak boşuna.


➡️Önce her şeyi siyaha boyamak lazım. Sonra kurumasını bekleyip üstüne beyaz harflerle yeni bir hikaye yazmak lazım. Buna unutmak diyoruz.


➡️Keşke sen ben olsan ve seni sevmenin ne kadar zor olduğunu anlasan. Keşke ben sen olsam. Bu kadar sevilmenin tadını çıkarsam.


➡️Zaten tabiatı bile ayrılık üzerine kurmamış mı yaradan? Yaprak düşer dalından, damla ayrılır bulutlardan, seviyorum derken bile ayrılır sözler dudaklardan.


➡️Korkunç bir sancı değil mi, özleyip de sarılamamak.


➡️Özlemin var şu gözyaşlarımın suskunluğunda, yüreğimde kahredici bir yalnızlık ellerimi açmış dua ediyorum Allah'a... Sana olan tertemiz duygularımın sonsuzluğunda seni çok özlüyorum bitanesi...

Özlem nasil bir duygu


➡️Beklemek güzeldir güzelim dönecekse eğer beklenen. Özlemek güzeldir güzelim özlüyorsa eğer özlenen.


➡️Bulutlara yükledim özlemimi rüzgarlarla yolladım sevgimi yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla. Küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?


➡️Ertelemek yaşamın mayasını kaçırır. Kızdıysan bağır, sevindiysen söyle, özlediysen arkasından koş.


➡️Özlemin dili olsaydı, yüreğim sana ses olurdu. Ben susardım, o konuşurdu.


➡️Yaşadığım her an seni özlemeye itiyor beni ağır geliyor yokluğun beklediğimsin, özlediğimsin, özlemimsin.


➡️Gözlerimi kapattığım an gözümün önünde konuşmaya başladığımda ismin ağzımda sanki benim gölgem gibisin peki ya ben senin için neyim söyler misin?

Özlem Kisa uzun sözler

➡️Özlediğim ne sensin ne de bir başkası. Özlediğim gerçekten hissetmeden bana “seni seviyorum” demeyecek biri.


➡️Yüreğim üşüyor senden uzaklardayken gözlerim dalıyor sensiz sabahlarken. Ve ben yine seni bekliyorum.


➡️Ilık bir rüzgâr esti buradan, nereden estiğini bilemedim nereye gidiyorsun dedim özlenen her yere dedi aklıma sen geldin çünkü


➡️özlenen sendin. Bir tanem ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin.


➡️Aklımdan çıkmıyorsun, sensiz bomboş bu hayat, susma öyle ne olur, bana kendini anlat.


➡️Sana kavuştuğum an benim bayramım olacak. Sen benim en büyük özlemimsin.


➡️Özlemek denmez buna bunun adı yangın.


➡️Beklerken her ne kadar ruhum acısa bile kavuştuğum an ruhum da yeniden çiçekler açacak. Kavuştuğum an ben hayata yeniden bağlanacağım.


➡️Aşk, insana yapmam dediği ne varsa yaptırır.


➡️Özledim evet. Ama hak ettiğin için değil, sevdiğim için özledim...


➡️Özlemek erken saatlere alınsın, sonra uykusuz kalıyor insan. Cemal Süreya


➡️Bir bekleyenin olmalı. Sen kendinden vazgeçsen de senden vazgeçmeyen.

Özlem ve Hasret Nasil Bir Duygu

➡️Eskiden diye başlayan konuşmaların hepsi ağır özlem içerir… Çünkü biz seninle eskiden çok mutluyduk.


➡️Özledim seni, sesini, bakışını, gülüşünü, anlayacağın; ben seni özledim...


➡️Sen özlenecek en güzel şeysin.


➡️İyi ki unutmadım, iyi ki unutamıyorum… Senin acın bile güzel.


➡️Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz. Unutma sevmek daima beraber olmak değildir. Sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir.


➡️Ne hasta bekler sabahı ne taze ölüyü mezar. Ne de şeytan, bir günahı, seni beklediğim kadar. Geçti istemem gelmeni, yokluğunda buldum seni; bırak vehmimde gölgeni, gelme, artık neye yarar?


➡️Adını kurumuş bir gül gibi saklıyorum yüreğimde, bu sevgiyi senden uzaklarda sensiz yaşıyorum. Ne sesin var ne de kökün hangi günahımın bedeli bu yokluğun….


➡️Özledim seni, düştüm yollara, açtım gönlümü rüzgârına, bir hayaldi sanki bir macera yıkıldım. Kelimeler paramparça yandım yandım, yandım yandım ah ki ne yandım! Bana yeniden şarkılar söyleten kadın. Baka baka doyamadım, hem kokladım da sarhoşluğu geçmedi hala.


➡️Ah bu özlem yakar içimi, yakar da küle döndürür, bir düşünce alır beni, alır da sana götürür günüm seninle başlar, gecem seninle başlar, yetsin yüreğime bastığım taşlar, bitir bu hasreti bitir bu özlemi, bitir de son bulsun bu kahroluşlar


En Güzel Dogum günü mesajlari

Özlem sözleri Kisa uzun romantik özlem ile ilgili sözler


➡️Kalbimle sözcükler arasında anlatamadan derdimi ölüp ölüp diriliyorum seni sevmek özlemek, özlemek ölmek mi, bilmiyorum.


➡️Gülüşünü özledim. Gülüşündeki özgürlüğü… Dilediğim kadar koşabildiğim, koştukça mutlu olduğum, sevdikçe sevildiğim gülüşündeki dünyamı özledim.


➡️Hiç özlemedim seni özlemek dostluktandır, dostluğundan öte bulmalıyım seni.


➡️Öyle çok özlemişim öyle çok beklemişim ki öyle benimsemişim ki benliğime kattım seni.


➡️Her yıldırım düştüğünde, şimşekler çaktığında, korktuğunu bildiğim, yanında olamadığım, sarılamadığım sevgilimi bu ayrılığı kabullenmediğim için vazgeçmediğim, her gün hayallerinle yaşadığım, başka kalplerde seni yaşatmak istemediğim bir tek seni özledim.


➡️Gecenin sessizinde ormanın ıssızında sevgilinin yanında yerinden çıkarcasına yürek nerdesin? O yürekle ıssızı, yürekle korkuyu, o yürekle sevmeyi özledim o yürek nerde ben nerdeyim.


➡️Dayanırım her şeye ben şu yokluğun olmasaydı sitem etmezdim geceye sesin bende kalmasaydı pencerene bak bir yaralı kırlangıç var yüreğine al onu alev gözlü yar seni her düşündüğümde yağmur yağar toprak kokar çocuk gibi umut umut yanağımda güller açar.


➡️Ne Sevmişim Seni Damarlarımda gezer Sevgin Ne Özlemişim Seni Gözyaşlarımda Adın Yazar Sevdiğim.


➡️Saçlarım hasret sevgiyle okşanışa yüreğim hasret sevildiğini bilmeye hasret yüreğim çırpınışlara bedenim hasret bir yudum heyecana duygularım hasret bir gün ışığına konuşmalıyım konuşamıyorum, haykıramıyorum anlatamıyorum yalnızca ağlayabiliyorum ne komik ne acizlik!


➡️Sus be yüreğim! Ben de biliyorum özlediğimi. Sus da bilmesin özlendiğini. – Özdemir Asa


➡️Pişmanlıklar içinde. Boğazımdaki düğümlenmiş hatıraların anısıyla, seni içimde bitirircesine resimlerimizi kestim tek tek, mektuplarımızı yaktım kul olana dek.


➡️Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret ne de ulu bir arzulayış. O bence içten içe ağlayış ya da senden ayrı yaşayış...


➡️Ard arda kaç zemheri, kurt uyur, kuş uyur, zindan uyurdu. Dışarıda gürül gürül akan bir dünya… Bir ben uyumadım, kaç leylim bahar, hasretinden prangalar eskittim. Saçlarına kan gülleri takayım, bir o yana bir bu yana…


➡️Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke…


➡️Özlediğim ne sensin ne de bir başkası… Özlediğim gerçekten hissetmeden bana “seni seviyorum” demeyecek biri…Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak değildir. Sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir…


➡️Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerim de yanar diye korkuyorum.


➡️Özlemle özlenmektesin, sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin. Özlenenlerin içinde en özelsin.


➡️"Ey sevgili uzatma dünya sürgünümün beni" demiş Sezai Karakoç. Sevgililer ayrılır; Atilla İlhan'ın dediği gibi ayrılıklar sevdaya dahil midir? bilinmez. Bizleri ardında bıraktığı yıkımlar ilgilendiriyor. Sevgiliye hasretlik çektiren, bırakıp giden gerçekten sever mi? Akıllara bir yığın soru takılır. Oysaki bizler sevdiğimiz insanın ardından hasretlik çekenleriz. Gururu bir kenara bırakalım, aşkta gurur yoktur.


➡️Gülmek için mutlu olmayı bekleme belki mutluluk gülüşünde saklıdır sakin ağlayayım deme belki senin bir tek gülüşün için yaşayan vardır!


➡️Şimdi daha iyi anlıyorum ki nefes almak değilmiş yaşamak, ateşlerde yanmak gibi bir şey severken bile sensiz olmak...


➡️Gelecekse beklenen beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen özlemek güzeldir. Sevecekse sevilen: İşte o her şeye bedeldir.


➡️Seni hatırlarım güz yağmurlarında hoyrat türkümsün, yankılanan dağlarda birden yokluğun gelir aklıma seni sensiz yaşarım dökülen yapraklarda...


➡️Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde ne de sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.


➡️Bir anımsın okuyup da bitiremediğim, bir özlemsin, yalvarıp da hükmedemediğim, bir sen sensin merhaba deyip de elveda


➡️diyemediğim, bir tek bildiğim var sensiz ben hiçim.


➡️O gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi zaman yanımdasın, kimi zaman rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma...


➡️Eğer canın sıkılıyorsa gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa gökyüzüne bak ve sabahı düşün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.


➡️Bir bulut gibidir benim kalbim, başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece vazgeçemediklerim ıslanır... Şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır...


➡️Aşkına tutulup gözyaşı döken sensizliğin acısını yıllarca çeken, her an aşkından boynunu büken o benim gönlümdür işte gönlüm.


➡️Merhaba özlenmesi en güzel insan; özümde özlediğim, gözümde tüten, gülünce beni güldüren yüz, duyduğumda en mutlu olduğum ses... Seni çok özledim...


➡️Bu akşam yine sensizlik düştü içime, bu aksam gözlerin doğdu yüreğime, çekilmez oldu hasretin bedenime, ağladım anılara sebepsizce bu akşam ölmek istedim yine habersizce.

➡️Sevdimse verdiğin yürekle sevdim, sen açtın bu ufku karşımda, sonsuz yürüdüm bir yolun sonuna geldim yıkık, üzgün ve paramparça sensiz...


➡️Giderim ben umutsuzca yelkensiz gemi misali hasretin vurur beni vefasız bir hançer gibi sanma ki korkarım ben ölümden. Acı ayrılıktan korkarım sensizlik ne demektir bilemezsin ki ayrılıktan acı ölümden gerçek.


➡️Bütün kadehlerimi hep sana adıyorum, hep senin için bu bir bir boşalan şişeler... Umutsuzluğum, sarhoşluğum senin eserin, senin yüzünden bu delicesine içmeler...

​​​​Facebook Sayfasmiz takip edin
​​Kaderimsin instegram
TikTok sayfamizdan bizi takip edin
​​Sayfamizi twitter Takip edebilirsiniz​​

Yukari Cik