Skip to main content

Kaderimsin Sol Yanim Hasretim Özlemimsin Yarali Kalbim-Duygularinizi Özgürce ifade edin

Kaderimsin Sol Yanim Hasretim Özlemimsin Yarali Kalbim-Duygularinizi Özgürce ifade edin Kendinizi Güzel Mesaj ve resimlerler dile getiriniz. 

🍀Duygusal Kelime Haznenizi Genişletin

Duygusal Kelime Haznenizi Genişletin“İyi hissetmiyorum” ya da “mutsuzum” demek hiçbir şey dememekten iyidir. Nasıl hissettiğinizi başkalarına da anlatmak için biraz daha özel ve dar anlamlarıyla kelimeleri kullanmaya gayret edin. Ne kadar somut olursanız nasıl hissettiğinizi o kadar iyi hissedersiniz.


Örneğin patronunuza sizi başka meslektaşlarınızın önünde kötü gösterdiği için sinirlendiniz. Bunu başka bir arkadaşınıza anlatırken “gereksiz”, “utanç verici”, “yüz kızartıcı” veya “sinirli” gibi kellimeler kullanabilirsiniz. Bu da karşınızdaki insanın sizi anlayıp yardım etmesini kolaylaştırır.

🍀Duyguları ifade etmek

Kişinin hissettiklerini tanımlayabilmesi ve dışa vurması anlamına gelir. Bireyin hissettiği duyguyu sözlü ve sözsüz anlatabilmesidir. Korku, öfke, üzüntü, mutluluk, hayret, tiksinme gibi duyguların ifade edilme biçimleri toplumumuzun sosyal ve kültürel beklentilerine göre değişir.


🍀Duyguların ifade edilmesi, kişinin iletişim kurduğu bireyin onu daha iyi anlayabilmesine, kendini onun yerine koyabilmesine, birtakım davranışlarının değiştirilmesine yönelik istek uyandırmasına olanak sağlar.


Kaderimsin Özledim Özledim Senin Bakisini Gülüsünü Anlayacagin Ben Seni Özledim.
Kaderimsin Hasretim Özlemimsin Bir insan ancak degerini bilenin yaninda kiymetlidir.
Kaderimsin Yarali Kalbim Araya zaman girinceiyilesecegine inanilan seyler gittikce soguyor,kopuyor.Zaman ilac degil yaradir bazen.
Kaderimsin Ayrilik Ayrilik yeni bir hayat ama yarim..
Kaderimsin Özlüyorum Nefesimi tuttugum kadar unutabiliyorum seni Sonra yine ÖZLÜYORUM
Kaderimsin Yarali Kalbim Sen hersey güzel..Sirf O gülüyor diye güler mi bir insan
Kaderimsin Sevgi Sevme belkibirseydir..Ama Sevildigini bilmek cok seydir.
Kaderimsin Günaydin Hayirli Sabahlar Allahin Selami Üzerinize Olsun Hayirli Güzel Sabahlar
Kaderimsin Hasretim sol yanim insan sevdigini özleyince; Gözlerinin ici üsüyormus..

Duygularımız bize ne anlatıyor?

🍀Duygularımız bize ne anlatıyor?

Özetleyecek olursak duygular yaşamı anlamlandırmamızı kolaylaştırır, insanlarla ilişkilerimizde bize ipuçları sağlar, davranışlarımıza yön verir ve hatta hayatta kalmamıza yardım eder. Zaman zaman bizi zorlasa da duyguların olmadığı bir dünya hayal etmek oldukça zordur.

Duygularımız bize ne anlatıyor?

🍀Duyguları bastırmak neye sebep olur?

Bastırdığımız duygular zamanla fiziki bedenimizde de etkileşimler yaratır. Strese dayalı kas ağrıları, kaygı bozukluğu, uyku düzensizliği gibi durumlar deneyimleyebiliriz. Duygularımızı ifade etmek hem zihinsel hem fiziksel sağlığımız için oldukça onarıcı bir etkiye sahiptir.


🍀İnsan neden duygularını kaybeder?

Bu durumun ortaya çıkmasında travmatik deneyimler, yoğun stres, depresyon, anksiyete bozuklukları, ilaç tedavileri veya kişilik bozuklukları gibi faktörler etkili olabilir. Duygusal hissizlik ya da duygusal körlük olarak adlandırılan bu durum literatürde aleksitimi olarak geçer.

Facebook Sayfasmiz takip edin instegram sayfamizdan takip edin TikTok sayfamizdan bizi takip edin